Looduslikud valuvaigistid

Toidu ja joogiga saab oma tervise heaks mõnikord rohkem teha kui tablettidega. Keda seljavalu kimbutab, see peaks toidusedelisse lülitama magneesiumirikkad toiduained nagu spinati, pruuni või musta riisi või päevalilleseemned. Ent kindlasti tasuks oma toidusedelisse lülitada kurkum - kauni kollase värvusega kurkum ehk kollajuur on aasiast pärit tõeline imerohi, ingveri sugulane, millel palju häid omadusi. See tugevdab näiteks immuunsussüsteemi, ergutab seedimist ja võitleb põletike vastu.

Seljavalu

95% seljavaludest ei ole seotud lülisambavigastuste või teiste tõsiste haigustega, mistõttu ei ole hädavajalik eriarsti vastuvõtule või täiendavatele uuringutele tõtata. Alustada võiks füsioterapeudi või perearsti konsultatsioonist ja kui siis jääb probleemi põhjus selgusetuks ning sümptomid püsivad, on mõttekas kasvõi südamerahu huvides teha lisauuringud. Paljudel juhtudel ei leita uuringutega ka seljavalu põhjust. Märkimisväärselt paljudel juhtudel on ebaselge põhjusega valud tingitud üleliigsest stressist ja töökoormusest. Sellisel juhul võib abi olla kombineeritud ravist: psühholoogiline nõustamine, füsioteraapia ja treeningud. Piisav kehaline aktiivsus aitab vähendada pingeid ja parandada une kvaliteeti. Sageli ongi just viimasest puudu! Organismi esimene kaitsemehhanism ülekoormusele on väsimus, aga kui seda ikkagi ignoreeritakse, siis võetakse kasutusele tõhusam relv – valu. Seega kuulake oma keha, mis tal on öelda. Puhake piisavalt, jälgige et füüsilist koormust oleks piisavalt ja toituge regulaarselt, nii on vähem tervisemuresid.

Joo vett

Vesi on tervise alus – veepuudus muudab pahuraks ja paksuks.

Inimese kehas on vett umbes 60-70%, vere põhiline koostisosa (95%) on vesi. Keha elutegevuse käigus, higistades ja urineerides me kaotame vett, kaotatud veevarud tuleb aga taastada.

Joo alati võimalikult puhast vett. Alusta päeva hommikul veega. Üks klaas toasooja vett pane endale juba õhtul valmis. Tööl võta vesi kannuga töölauale või liikuva töö puhul pudeliga kaasa. Kui sa ei suuda tavalist vett juua, siis lisa sellese näiteks piparmünti, tsitrusvilju või kurki. Tee seda ise, mitte ära osta poest maitsestatud vett!

Sinu elustiilihaigus - kahjulikud harjumused

Seljavalu eest ei ole keegi kaitstud - seda tunneb oma elus üheksa inimest kümnest. Kaheksal inimesel kümnest hakkab see korduma. Seljavalu peetakse elustiilihaiguseks. Me istume liiga palju ja liigume liiga vähe. Selja-, kõhu- ja tuharalihased muutuvad nõrgaks ega anna selgroole piisavalt tuge.

Ujumise positiivsed mõjud

Tõenäoliselt ei ole olemas ühte ja ainust kõigi jaoks ideaalset treenimismeetodit, aga kui peaks valima kõikidest vaid ühe oleks ujumine paljude jaoks esimene valik. Nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele kasulike mõjudega võib ujumine parandada teie enesetunnet väga lühikese ajaga.

Tagurpidi kõndimine: kasu kehale ja vaimule

Tagurpidi käimise idee pärinevat muistsest Hiinast, kus seda harrastati hea tervise tagamiseks. Tänapäeva maailmas on tagurpidi kõndimine saanud populaarseks Jaapanis, Hiinas ja mitmel pool Euroopas, kus inimesed praktiseerivad seda lihasmassi kasvatamiseks, sportliku saavutusvõime parandamiseks, tasakaalu arendamiseks jms.

Pea alaspidi rippumine – seljavenitus

Kuidas pea alaspidi rippumine kehale mõjub? Paljud inimesed arvavad, et pea alaspidi asend aitab leevendada seljavalu ja parandada rühti. See on tõsi.

Kuidas vaigistada seljavalu

Seljavalu on sümptom, mitte haigus.

Seljavalu ägedad episoodid on ebameeldivad, kuid mööduvad tavaliselt kiiresti.

Kuigi seljavalu näib tekkivat seljas, toimub tegelik valu tundmise protsess ajus.

Emotsionaalne reaktsioon võib süvendada valust põhjustatud vaeva.

Kaelavalul on palju ühist seljavaluga.

Võimlemine on seljale kasulik, kuid vältida tuleks järske jõulisi liigutusi.

Noortel on seljavalu põhjuseks rühivead ja ebaadekvaatne füüsiline aktiivsus.

Võilill - väärtuslik ravimtaim

Valdava enamiku inimeste, olgu aiapidaja, põllumehe või haljastaja, jaoks on võilill vaid tülikas umbrohi. Ja tõesti, kevadine kirgas õiekuld keerdub juba mõne nädala pärast helevalgeks lendlevaks seemnepalliks, mille igast „langevarjurist“ sünnib uus väike taim, kes kiiresti oma tugeva juure sügavale mulda sirutab.

10 viisi, kuidas vaigistada seljavalu

Mida teha, kui selg valutab?

Valutav selg on kehv kaaslane ega taha sinust kuidagi lahti lasta. Kui valu põhjustab lülisammas, kaob piin alles nädalate või kuudega, lihastest tingitud seljavalu läheb ära kiiremini. Kuidas end valuaegadel aidata?

Seljavalu eest ei ole keegi kaitstud - seda tunneb oma elus üheksa inimest kümnest. Kaheksal inimesel kümnest hakkab see korduma. Seljavalu peetakse elustiilihaiguseks. Me istume liiga palju ja liigume liiga vähe. Selja-, kõhu- ja tuharalihased muutuvad nõrgaks ega anna selgroole piisavalt tuge. Naistel mitmekordistub lülisamba koormus raseduse ajal ja titat tõstes, sageli saavadki seljahädad alguse koos emarõõmudega.

Tiibeti küüslaugu eliksiir

Tiibeti küüslaugu eliksiir (ravikuur ühele inimesele)

Kõige parem on seda segada täiskuu ajal (järgmine täiskuu 14.11.2016.)

350 gr Eestis (oma kodukohast max 500 km kasvanud) küüslauku

200 gr 95 kraadist piiritust ( võib asendada 80 kraadise viinaga)

Purusta küüslauk (ei sobi metallist press ja nuga – ei tohi kokku puutuda rauaga) Sobib puidust või keraamikast uhmer.

Lahkliha teraapia

Lahkliha teraapia on üks kõige lõdvestavamaid teraapia vorme. Seda võib kombineerida paljude teiste puudutustega, et tõhusalt vabastada energia kõikjal kehas. See on kasulik kroonilise kaela ja õlapinge, närvilisuse, emotsionaalsete pingete, stressi ja istmikunärvi vaevuste, alaseljavalu, nimmevalu ja kilpnäärme probleemide korral ning sobiv rasedatele.

Tiibeti  Hormonaalne Võimlemine

Tutvustan Teile hämmastavat Tiibeti Hormonaalset Võimlemist (THV). Seda praktiseerisid mungad ühes Tiibeti kloostris. Sellele kulub 7 minutit päevas. THV toetab sisesekretsiooni näärmete tööd mis toodavad hormoone nagu noores eas umbes 25-30 a. Praktiseerijad tunnevad end virgena , energilisena saades positiivse laengu.

 Legendi kohaselt THV tuli meile 30 a. tagasi.   Nõukogude ajal ehitati Tiibeti mägedes elektrijaama. Elektriliine vedades nägid energeetikud mägedes väikest kloostrit. Neil hakkas munkadest kahju, kes elasid ilma elektrita ja nad vedasid ka neile ühe liini. Kui mungad nägid milline ime nendeni jõudis siis ütlesid nad .“ Meil ei ole raha. Aga me kingime teile pika ea. Me kingime teile selle mille väärtust oskate hinnata alles 20. a. pärast.“ Ja nad näitasid THV harjutusi . Aja möödudes rääkisid elektrikud harjutustest ajalehes „Komsomolskaja Pravda“. Nad olid siis juba 80. a.-sed ja nägid suurepärased välja.

Uutmoodi olemine: Vägi

Elu ei tähenda asjade kontrollimist ja nende jõuga läbi surumist. Elu tähendab võimu valida, kuidas oma energiat kasutame. Kui tegutsete teiste üle kontrolli omamise paradigmast lähtuvalt, kogete madalat energiatasuvust, kuna teisi või nende reaktsioone on võimatu kontrollida.

Muutused on juba alanud

Targa juurde tuli mees ja küsis: " Mida teha, et saada targaks?".
Tark vastas: "Mine õue ja seisa seal."
Väljas aga sadas nagu oavarrest. Mees imestas, kuidas see teda aidata võib, kuid läks siiski välja. Vihma sadas ja sadas ja mees sai üdini märjaks. Kümne minuti pärast tuli mees tagasi majja ja küsisi targalt: " Ma seisin seal, mis nüüd edasi saab?"

tõe kasutamine

Kui otsustate tõde kasutada arvatavale tulemusele vaatamata, suudate liikuda läbi olukorra raskuse ja jõuda selle keerukusele vaatamata tarkuseni. Kui varjate tundeid millegi suhtes, kui väidate, et kõik on korras, ei kasuta te tõde. Väljudes aususest, loote müra, mida teised tajuvad.

VÕTKE ASJU KERGEMALT

Naerdes vabanevad edorfiinid ja teie kehakeemia muutub. Naer viib energia hirmutsoonist väetsooni. Naer aitab minna koheselt neutraalasendisse, kuna lasete kõik muu vabaks. Looge ruum enda ja kogu kogetava intensiivsuse vahel. Hakake vaatlejaks. Võtmeks on absoluutne kohalolek.

HÄÄLESTUMINE

On aeg rebida end lahti tehnomaailmast ja keskenduda praegu teie ees seisvale inimesele. Paljud probleemid tulenevad sellest, et elatakse nagu katkestatud seisundis, ning enamasti on põhjuseks see, et kõigil on nii kiire, et ei pöörata millelegi tähelepanu.

kritiseerimise lõpetamine

Kritiseerimise lõpetamine on värav väetsooni. See valik aitab teid välja hirmutsoonist, kus pärast mõne negatiivse hinnangu andmist end ilmselt leiate. Kritiseerimise lõpetamine takistab teil musta auku langemast, kuna võimaldab teil langetada võimsamaid ja vähem enesestmõistetavaid otsuseid.

SULETUD RING

Kui kordate samu mustreid ja draamasid ühest olukorrast teise, töökohast töökohta ja suhtest suhtesse, olete suletud ringis. Olete suletud ringis, kui olete veetnud mugavustsoonis nii palju aega, et see on muutnud nüüdseks mustriks. Suletud ringis olles taasloote samad draamad ja pettumused sõltumata sellest, kus töötate või kellega abiellute.

mõtete eksirännakud

Mõtete eksirännakuil olles kulutate suure hulga energiat minevikust tulevikku hüplemise peale, kuid olete väga vähe olevikus. Mõtete eksiRännakud väsitavad juba ette ära millegi suhtes, mida suure tõenäosusega ei juhtu iial. Teised panevad teie mõtete eksirännakuid tähele. Nad võivad isegi arvata, et teie negatiivsus on suunatud nende pihta, mille tulemusena lähevad ka nemad mõtete eksirännakule.

Kvantväli

Kõik on energia. meil kõigil on energia varu. See, kuidas otsustate sellega ühendusse astuda, on juba teie valik. Ka siis, kui tunnete end tühjana ja arvate, et teil pole valikut, on see siiski olemas.

ENERGIASPEKTER

Head päevad ja halvad päevad tulenevad meie otsustest. Vastutage. Elu käib tõusude ja mõõnadega. Te loote oma elu kvaliteedi oma valikutega ja teie vägi tuleneb sellest, et õpite neis tõusudes ja mõõnades navigeerima - mitte raskeid aegu kõrvale lükates, eirates või neist jõuga läbi murdes.

MUGAVUSTSOONID

See, et miski tundub tuttav, ei tähenda veel, et see on teie energia kõige võimsam kasutamine. Teie mugavustsoonid on elumustrid, mida alateadlikult järgite. Mugavustsoon pole ei hea ega halb. Peate lihtsalt ära tundma, millal see teid enam ei teeni.